Vyberte jazyk

Nabídka - formát PDF Nabídka - formát PDF

Kontakt

Drastich, s.r.o.
IČ: 28331273
DIČ: CZ28331273
tel.: 602 793 384
fax.: 567 216 046

Kde nás najdete?

Drastich, s.r.o.
Váňovská 60/39
589 01 Třešť
Zobrazit mapu

Ke stažení


Nabídka - reklamní leták
Zde si můžete stáhnout reklamní leták firmy Drastich, s.r.o.

Nabídka - formát PDF

Historie

Firma byla založena Jiřím Drastichem v roce 1991. Prvním výrobním prostředkem byl tažný kůň. O rok později Jiří Drastich rozšířil své kapacity o traktor s navijákem a zároveň s ním vytvořil i první pracovní místo. K dalšímu rozšíření o autodopravu došlo v roce 1996. Všechny těžební činnosti v té době probíhaly v dlouhých sortimentech. Situace na trhu se surovým dřevem se začínala měnit, když se zpracovatelský průmysl začal orientovat na dodávky hotových sortimentů přímo z odvozního místa. Dalším důležitým momentem byly stoupající náklady na přepravu dříví k manipulaci, proto začal Jiří Drastich uvažovat o pořízení vyvážecího traktoru.

V únoru roku 2002 si Jiří Drastich pořídil vyvážecí traktor Timberjack 678 Minibrunnet. S proniknutím do sortimentních technologií se zjistilo, že produktivita práce je nízká a ekonomika na hraně přežití, proto se Jiří Drastich rozhodl zakoupit malý harvestor do prvních zásahů Timberjack FMG 470.

Na základě úspěšného projektu na využití podpory ze strukturálních fondů v létě 2005 Jiří Drastich zakoupil harvestorový uzel John Deere 1070 D a 810 D, spolufinancovaný evropskou unií. O rok později podal další úspěšný projekt a koupil druhý uzel John Deere 1270 D Eco III a 1110 D Eco III.

Již s prvním vyvážecím traktorem se Jiří Drastich začal podílet na výzkumu tlaku na půdu a poškozování transpiračních proudů a absorpčních zón kořenových systémů, prováděným týmem odborníků z Lesnické a dřevařské fakulty v Brně pod vedením profesora Radomíra Ulricha. Díky výzkumu pak Jiří Drastich pochopil danou problematiku a tak s nákupem nových strojů zvolil kolopásy ECO Baltic, které nechal u výrobce upravit na české podmínky, kdy vyvážecí traktor z vyvážecích linek vyjíždí na asfaltové lesní i veřejné cesty. Upravené kolopásy povrch cest nepoškozují a stejně dobře působí i v měkkém podmáčeném terénu.

mapa webu | kontakt webmaster

Drastich, s.r.o. - služby v rámci lesnictví, nákup a prodej dřeva, těžba dřeva, harvestorová těžba, výkup lesů, prodej stromků, autodoprava

Copyright © 2010 – 2013 Drastich.cz. Všechna práva vyhrazena.